pátek 28. července 2017

Blogovací prázdniny

Dva měsíce uplynuly jako voda a mně ani nedošlo, jak je to už vlastně dlouho, co vyšel poslední článek. Bylo toho tolik a zároveň skoro nic, že si prostě můj blog vzal volno a udělal si dovolenou (aneb jak jsem se na to lidově řečeno vykašlala). To období je ale doufám u konce! Co všechno se tedy stalo během těchto "prázdnin"? 


** Dnešní článek bude téměř bez fotek, ale nebojte - příště vám je naservíruji i s tipy, co rozhodně nevynechat při návštěvě Bath nebo třeba Oxfordu

Léto v Oxfordshire

Každý, kdo říká jak v Anglii pořád jenom prší, prostě v Anglii pořádně nikdy nebyl. Všem bych provokativně poslala fotku od bazénu, když k nám na ostrovy dorazily tropy (chápej - více jak 25 stupňů haha) a nedalo se moc fungovat. Jediná záchrana byl právě bazén, který má díkybohu naše rodina na zahradě a my ho můžeme používat. Bohužel ale ne pokaždé, pořád je to jejich bazén a tak máme určený čas, kdy do něj můžeme my a kdy ho mají k dispozici oni. I tak jsme za to ale vděční, protože k nejbližšímu moři nebo pláži to máme teďka dál. V tomto jednoznačně bodovalo Hampshire, kde jsme byli za hodinu hned na několika super plážích a mohli si užívat léta. Aneb vítejte u nás v prdelákově, kde k nám na návštěvu chodí sousedovic slepice a husy, na procházku chodíme ke kravám a ovcím... ale je tu klid! Hlavně tedy o víkendu, protože přes týden tady máme už několik měsíců dělníky, kteří přistavují novou část hlavního domu (domácím asi nestačí dva pokoje pro hosty, bude třetí i s koupelnou haha). Dělníci jsou strašní, zdemolovali už půlku domu během přístavby, takže se pak bude muset předělávat dětská koupelna a hodně pokojů znovu vymalovat. Zničili taky domeček, který jim naši domácí poskytli, aby nemuseli každý den dojíždět (od zdí až po podlahy). Berou Míšovi neustále jeho věci v garáži a nevrací je. Pořád nadávají a slyšet je můžete i na druhé straně vesnice. A co je na tom všem nejhorší, že tady budou ještě dalších několik měsíců, protože jsou placeni od hodiny a jsou to Britové, takže tempo práce smrtelné. Ach, pomalu si začínáme myslet, že tady možná budou dýl jak my haha.

Abych ale nepřeháněla, prší tady. Ale rozhodně si nemyslím, že to je častěji než v Česku a například deštník jsem tady snad nepoužila ani jednou. 

Dovolená naší host family

Za tu dobu, co tady bydlíme, se rodina vydala pryč už dvakrát. Poprvé to bylo jen na týden do jejich domu ve Skotsku a my si tak vyzkoušeli, jaká je to boží pohoda! Práci si člověk rozvrhne jak potřebuje, prostě paráda. Teď v červenci se ale vydali na velkou dovolenou na skoro 3 týdny a to bylo ještě lepší! Sice nám tady na krku zůstali právě dělníci, které člověk musí neustále hlídat, museli jsme zařídit nějaké opravy od elektrikáře až po instalatéra, ale stálo to za to! Vlastně už před odjezdem nám bylo od rodinky řečeno, že máme být v podstatě oni, když tady nejsou, takže jsme samozřejmě nechtěli tento požadavek zklamat. Ve slunečných dnech jsme se rochnili v bazénu a na víkendy si pozvali návštěvy - prostě jako kdyby jsme tady byli domácí my haha. Samozřejmě bylo třeba udělat i nějakou práci, ale většina nezabrala zase tak dlouho a když si na to zpětně vzpomenu, tak pochybuju, že jsem splnila alespoň polovinu pracovních hodin. Aneb dovolená rodiny = dovolená naše. Jaké bylo nadšení, když mi přišel email, že si můžu do rodinného diáře poznamenat, že v srpnu pojedou na 2 týdny zase pryč. Jo! Myslím si, že práce housekeepera ve víkendovém sídle musí být ještě lepší, tak třeba příště, někdy do budoucna.

Turisti v Oxfordu

Návštěva maminky

Jak už jsem řekla - využili jsme toho, že jsme časově flexibilní skrz práci a pozvali k nám na 5 dní moji maminku. Přiletěla v noci ze středy na čtvrtek a my si naivně slibovali, že aspoň ten čtvrtek půjdeme něco odpracovat, prostě naivní poctivky. Nakonec jsme nešli nikam a radši vyrazili na první výlet. Za těch pár dní jsme stihli mamce doufám ukázat co nejvíc to šlo a jediná škoda byla, že většinu času si sluníčko hrálo na schovku a my tak nemohli naplno využít zahradní bazén. Snad příště no. Nakonec to asi bylo na cestování a poznávačku po okolí asi stejně lepší - vyrazili jsme na výlety do Cotswolds (mimochodem v městečku Burford je úžasná kavárna Huffkins a pracuje tam dokonce Češka), Oxfordu a taky Bath, kde se zrovna konal karneval ve stylu Rio de Janeiro. Celý mamčin pobyt jsme pak zakončili poslední den v Oxfordu na výborném obědě v našem oblíbeném Cosmu (all you can eat restaurace ze všech koutů světa, kde zaplatíte za oběd 8,50 a můžete jíst kolik se toho do vás jen vejde, mňam!). No přece ji neposadíme do letadla hladovou že jo? Bylo to super, ale ten návrat do "pracovního" procesu pak o to víc bolel, au.

Na procházce ve vesničce Buckland

Mám brigádu, a to rovnou dvě!

Taky už bylo na čase se trochu porozhlídnout po nějakém dalším přivýdělku. Přece jenom pracujeme každý 30 hodin týdně a máme dost volného času během týdne, kdy teoreticky každý den od 3 nemáme do čeho píchnout. A flákat se můžeme přece až o víkendech! Rozhodli jsme se proto připravit letáčky s nabídkou našich "služeb" a že jsem si fakt dala záležet, aby to nebyl jen obyčejný text, který nikoho nezaujme. Letáčky jsme si vytiskli a máme je v plánu hromadně roznést po vesnici, rozvěsit na nástěnky do obchodů, na poštu a tak dále. Vložila jsem náš inzerát i na místní facebookové stránky a kamkoliv to prostě šlo. Zatím jsme připíchli jeden v místní Costě, kam jsme šli na kafe a druhý v Tescu, kam jsme měli cestu. A víte co? Už se mi ozvala paní, že potřebuje pomoct. A taky druhá! A vypadá to, že obě brigády klapnou a to jsme ještě ani pořádně nezačali hledat. Teď ještě sehnat něco pro Míšu a nakonec možná pojedeme možná i na dvě dovolený haha.

Pojedeme na dovolenou!

Největší událostí roku je pro nás asi letošní dovolená. Sice jsme poslední roky dost cestovali, ale pokaždé to byly hektické eurotripy bez odpočinku, takže jsme se rozhodli, že letos rozhodně musíme vyjet na nějakou pořádně relaxační supr trupr dovolenou k moři do tepla. Dlouho jsme vybírali a původní plán byly Kanárské ostrovy na vlastní pěst, protože jsou z Anglie dost dostupné a letenky levné. Nakonec na nás ale jednoho dne koukla nabídka na stránce Holidaypirates s nabídkou all inclusive v x hvězdičkovém hotelu na Rhodosu... a my neodolali a konečně koupili vysněnou dovolenou. Samozřejmě to nebylo jen tak, museli jsme nejdříve potvrdit termín s rodinou, ale naštěstí to vyšlo. A tak se strašně těšíme až konečně vypneme, budeme se válet u jednoho ze tří hotelových bazénů, plavat v moři, ochutnávat řeckou kuchyni (vrátíme se asi jako dvě koule, protože v rámci all inclusive máme v nabídce asi pět restaurací a pět barů haha) a jen tak lenošit. Míša prohlásil, že bude mít po celou dovolenou určitou hladinku z plážového baru a tak ať nepočítám s tím, že si půjčíme auto na prozkoumávání ostrova. Mno, naštěstí snad máme mít autobusovou zastávku kousek od hotelu. Nikdy jsem nebyla příznivcem takovýchto dovolených, ale tak nějak cítím, že přesně toto teď potřebuji, jen vypnout, nic neřešit... a načerpat energii na další z poznávacích a akčních dovolených do vysněných destinací - mimochodem například takové letenky na Island jsou z Anglie taky za fajn ceny. Tak třeba příště!


My dneska odjíždíme na víkendovou návštěvu k bývalé rodince do Hampshire a já se nemůžu dočkat až uvidím ty dvě malý opičky, o který jsem se předtím starala! ♥ Tak si užijte víkend a příště už detailnější článek o našem výletování po Anglii

4 komentáře:

 1. gratulujem k dvom brigádam a prajem veľa zážitkov počas prázdnin, aj keď... už si toho stihla veeeľa a všetko zneje tak nádherne! :).

  KEJMY ♥.

  OdpovědětVymazat
 2. Já momentálně hledám brigádu tady u nás a je to teda záhul :) a řecko? to je boží, je to moje srdcovka... na Rhodosu jsem taky byla, doufám, že si to pořádně užijete a budu se těšit na další články ;)

  www.double-claire.blogspot.cz | GIVEAWAY o nálepky na notebook

  OdpovědětVymazat
 3. Někdy je super si na chvíli vzít volno :) Gratuluju k novým brigádám!!!
  Měj se krásně,
  Tina
  https://tinasmerdova.blogspot.cz/

  OdpovědětVymazat
 4. Love your post dear ♥
  If you want you can check out my blog.I write about fashion,beauty and lifestyle.Maybe we can follow each other and be great blogger friends !

  http://herecomesajla.blogspot.ba/

  OdpovědětVymazat