čtvrtek 25. května 2017

První měsíc jako housekeepeři

Někdo by si mohl myslet, že jsme při hledání nové rodiny byli moc vybíravý. A upřímně? Ve fázi, kdy týdně odpovídáte a odepisujete v průměru asi 10 rodinám, protože chcete, aby to bylo TO ono, tak je to asi pravda. Pak se vám pletou jména, lokalita a všechny základní věci si píšete bokem na papírek, protože nechcete, aby došlo k nějakému "fó pá", kdy si třeba spletete jméno heh. V jednu chvíli jsem dokonce i pochybovala, abychom nevybírali tak moc, že nakonec nebude nic. S takovou variantou se totiž vůbec nepočítalo. Ale víte co, ono se to prostě fakt vyplatilo! A já nedokážu uvěřit tomu, že jsme měli takový štěstí. Radši vybíravá a šťastná, než vzít první nabídku, která nám přistane na emailu.


Rodinu jsme klasicky hledali přes gumtree, kam jsem si chytře nastavila upozornění a každý den mi tak na emailu přistály nejnovější nabídky na pozice jako domestic couple, housekeeper couple, aupair couple a nebo couple jobs. Po čase člověk zjistí, že některý rodiny budou asi dost marný, když každý týden už asi tři měsíce dávají ten stejný inzerát znovu a znovu (smích) a když je kontaktujete, tak zjistíte, jak už měli asi 5 párů během posledního roku a jako naschvál to nikdy nevyšlo. Ehm proč asi?! K takové rodině prostě nechcete, i kdyby ta nabídka vypadala sebelíp. Už ani nevím, zda naše současná rodina kontaktovala první nás a nebo my je, to je ale nepodstatné - ten profil na gumtree je prostě k nezaplacení a doporučuji si na něm dát opravdu záležet. 

Věděli jsme, že už nechceme klasickou jakože aupair/nanny pozici (starost jen o děti), ale spíše starost o dům. Upřímně jsem si moc nedokázala představit mít zase tak blízko k dětem jako v předchozích rodinách, rvalo mi to srdce na kusy, když jsme se museli loučit. Takže jsem strašně ráda, že v té naší nové je to spíše o domu, úklidu, žehlení a párkrát týdně pohlídat děti, když rodiče jedou pryč. Míša už taky konečně dělá práce všeho druhu a ne jak předtím, když pan domácí zjistil, že je šikovnej a může mu vlastně skoro zadarmo zrekonstruovat půlku domu. Teď má na starost mytí našeho vozového parku, péči o bazén, zahradu a prostě všechno, co je zrovna třeba. Takovej můj brouk pytlík. V létě si rodina plánuje pořídit pejska, tak nám k tomu přibude ještě venčení - a já se nemůžu dočkat, až budu placená za ňuchání se se štěňátkem (teda aspoň doufám, že ho budu mít občas na starost i já a nejen Míša). 

Výlet do vesničky Banbury a na pstruhovou farmu

Oxford - město studentů a Harryho Pottera

A teď asi něco, co zajímá vždycky všechny - A co rodina? Rodina je opravdu hodná a neustále se o nás zajímají a vyptávají, mají o nás starost, zda jsme v pořádku a zda třeba neděláme moc (upřímný výbuch smíchu). Každý den slyšíme tolikrát "thank you", co jsme dohromady neslyšeli za poslední rok. Dokonce Míšovi pořád děkují za to, že jim utrácí peníze při nákupu různých hračiček do garáže a na zahradu. "Ahoooj, tak jsem právě utratil 200 liber za výbavu na mytí aut" "To je úžasné! Strašně mockrát děkuju, opravdu díky!" bez známky ironie prosím... Taky by se mi líbilo, když by mi někdo děkoval, že utrácím! Děti jsou tři - patnáctiletý Alex, který je strašně netypický puberťák, co se pořád jenom učí a je děsně zodpovědnej, desetiletá Georgia, která je neskutečně ztřeštěná a je nadaná jak na sport, tak hudebně (nechápu, jde ji krom matiky všechno), a poslední a nejmladší osmiletý Orlando, což je prostě klasickej benjaminek rodiny. Může všechno, všechno se mu odpouští a je to miláček jak maminky, tak tatínka. Nic s čím bych si ale zatím neporadila, takže snad nebude zkoušet, co vydržím. Všichni tři jsou ale opravdu vychovaní, poslouchají, umí se chovat. Na druhou stranu, když je porovnám s předchozíma dětma, kterým bylo 3 a 5, tak jsou oproti nim naprosto nesamostatný a je vidět, že maminka za ně dělá všechno. Není se čemu divit, je to klasická britská mamka v domácnosti na plný úvazek - takhle strašně zaneprázdněnou ženskou jste ještě neviděli. Nepracuje, na pomoc s barákem má mě, na zahradě zahradníka a Míšu, ale pořád nic nestíhá haha. Jediný pracující je pan domácí, který se stará o rodinné pozemky ve Skotsku a do toho řídí v Londýně obchod s drahými kameny (myslíte, že můžu k narozeninám očekávat nějaké šperky z druhé ruky?).

Kdybych měla rodinu popsat dvěma slovy, byly by to láska, protože je na nich strašně vidět, jak fungují jako rodina a mají se rádi, a skromnost, protože ta z nich prostě stříká na všechny strany. Proto nás dost zaskočilo, že mají šlechtický původ, o kterým jsme se dozvěděli úplnou náhodou a já pak strávila několik hodin googlením a na Wikipedii s naprostým údivem. Pokud byste je ale potkali, vůbec by vás to nenapadlo. A já jen čekám, kdy nám to třeba někdy oficiálně řeknou, že vlastně ten druhý domov ve Skotsku není tak úplně dům, ale zámko-hrad. 

Cotswoldské vesničky obklopené krásnou přírodou

První dny a týdny byly náročný, vždycky nějakou dobu trvá, než si člověk zvykne na všechny ty nové povinnosti a práci, než najede na tempo a rytmus rodiny a než si najde ten svůj vlastní systém. Myslím, že po tom měsíci už jsme docela zajetý a tak pomalu začínáme objevovat okolí. Okolí domu jsme prozkoumali během 15 minut, kdy jsme zjistili, že se v naší zapadákovské vesnici nedá jít pomalu ani kam na procházku, protože je obklopená silnicemi na všechny strany a když už tam není silnice, tak je tam ohrada plná krav a býků (věděli jste, že jsou oficiálně prohlášeni za největšího zabijáka mezi zvířaty v Anglii, kdy za posledních 15 let bylo zabito skoro 80 lidí?). Takže přes ty pole prostě jít nechcete, i kdybyste sebevíc chtěli haha. Takže auto je naprostá nutnost a autem budeme jezdit prosím na procházky jinam. Vím, zní to šíleně a směšně, ale co naděláme. Naštěstí tím autem se dostaneme během pár minut do naprosto nádherného Cotswolds a Oxfordu. Zamilovala jsem se na první pohled a okamžitě tyto dvě místa zařadila na své pomyslné TOP 5 v Anglii. Fotky z našich pár výletů doplňují článek, protože určitě chápete, že fotky domu a rodiny sem bohužel dát nemůžu. 

Máme teď před sebou prodloužený víkend, protože v pondělí je v Anglii státní svátek, tak jdu narychlo naplánovat nějaký výlet, abysme neseděli doma na zadku, když mají být takový krásný sluníčkový a teplý dny! Užijte si víkend a dejte mi vědět, co by vás třeba o naší nové práci ještě zajímalo

17 komentářů:

 1. Je super, že jste narazili na skvělou rodinu a že se vám tam líbí!:) Od většiny kamarádek, co dělali aupair nebo nebo housekeeping jsem slyšela samé tragické příběhy jak je využívali a zametali s nimi, tak je osvěžující slyšet něco pozitivního:)

  Jinak my máme neustále problém s vybíráním spolubydlících, za poslední dva a půl roku to byla jedna velká tragédie, takže příště si budeme muset taky dát na čas a být víc vybíraví:)

  Chci bydlet v tom domě na fotce, která je úplně napravo dole. To jsou jak dveře někam do pohádky!:)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Nás čekají spolubydlící do budoucna asi v sharehouse, takže doufám, že nás štěstí neopustí :D díky za hezký komentář. Ps: takových fotogenických dveří je tady mraky

   Vymazat
 2. Užívejte. Aupair a všechno tohle je vždy risk, takže je super když se najde dobrá rodina =)

  DREAM MORE

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Právě proto jsem překvapena, že ten risk vyšel už 3x :) děkujeme a taky užívejte!

   Vymazat
 3. Tak to je parada, je skvely, kdyz clovek narazi na super lidi, hlavne v pripade, kdyz se jedna o praci. Krasny fotky a moc vam to s broukem pytlikem slusi!
  Uplne na me dolehla ta anglicka venkovska nalada a hned bych si zajela odpocinout do nejaky mini chatky na venkov:).
  Mejte se krasne a at se vam i nadale dari!
  P.S. Doufam, ze si poridi chrta,ty ja rada:))
  Papa ByGabra
  www.bygabra.cz

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Haha až teď mi došlo, že práce všeho druhu je ferda mravenec a ne brouk pytlík :D jinak moc moc díky za milé komentáře

   Vymazat
 4. Do Anglie bych taky ráda jako housekeeper, mě tedy zaujaly stránky jako mindmyhouse nebo trustedhousitters. Myslím si, že je to fajn způsob, jak cestovat , plus mě by bavilo se starat i o zvířata, když někdo jede na dovolenou. I když to je krátkodobější záležitost - ale to by mě osobně vyhovovalo asi víc. Vlastně je tohle první český blog, kde jsem na téma housesittingu narazila, super :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Určitě vyzkoušej i klasiku jako gumtree! Najdeš tam spoustu nabídek rodin, který housekeepera shánějí. Je super, že člověk pracuje, nemusí platit ubytko, většinou máš spoustu dalších výhod a navíc, když jede rodina pryč, tak je ti vše k dispozici - od bazénu až po tenis.kurty apod. :)

   Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Diary of M

   Vymazat
 5. Anglie je moje srdcovka. Držím moc palce, skvělá rodina je základ :)

  OdpovědětVymazat
 6. Tak to je pecka! Moc vám to přeju a hlavně ať všechno dál klape tak, jak má. Jo a ten Oxford ti vážně závidim, je to jedno z míst, kam bych se chtěla jednou podívat :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Děkujeme! Až se sem vydáš, tak se určitě ozvi - provedu tě :)

   Vymazat
 7. o gumtree teď slyším poprvé. Nemáš o tom přímo článek?
  Jinak jsem ráda, že jsi chytla tam fajn rodinku.

  Prolhaná Mrcha

  OdpovědětVymazat
 8. No to je boží, jsem za vás strašně ráda! Fotky jsou nádherné :)

  Travel with Marky || Život v Americe

  OdpovědětVymazat
 9. Ty jo. Mě docela aupair láká, ale strašně se bojím právě té rodiny :D
  Máte štěstí, že máte štěstí! :) Narazili jste opravdu na boží rodinu. Co dodat :)
  A fotky nádherné. A ty dveře vpravo dole na poslední fotce jsou dokonalé! ♥
  Oxford mě láká taky. Teď ještě víc... Tak snad někdy! :)

  Gabux

  OdpovědětVymazat
 10. Nádherná príroda♥ inak máš krásny blog, dávam odber a ak budeš chcieť, mrkni aj na ten môj, poteší ma každá nová návšteva:)

  ORLLING

  OdpovědětVymazat
 11. Nádherný fotky, strašně vám to tam oboum sluší a je vidět, že jste tam s tou rodinou opravdu šťastní :-)

  OdpovědětVymazat
 12. Tak to je skvělé, moc Vám to přeju :)! A ty fotky jsou tedy kouzelné, naprosto chápu, že jste si to tam zamilovali :)).

  OdpovědětVymazat