úterý 21. února 2017

Víkendový výlet do Bournemouth

Oba dva máme Bournemouth strašně rádi hned z několika důvodů a jeden z nich je, že naši kamarádi tam bydlí v útulném bytečku kousek od pláže. A tak jsme se za nima tento víkend vypravili na návštěvu. Světe div se, jsme totiž takové ostudy, že jsme se už snad půl roku neviděli. Výmluvou nám bude asi to, jak strašně tady v Anglii „dřeme“ nejen my, ale i oni (oni ale opravdu jo!), tak bylo náročnější najít vhodný termín… co jsme teda všechno za víkend stihli?V sobotu jsme vyrazili hodně brzo ráno aneb v osm – po dlouhé době jsem musela vstávat v sedm hodin ráno a opravdu se mi to nelíbilo. Zachránilo to smoothie a čerstvý kokos jako svačinka do auta a mohlo se vyrazit. Od nás to máme asi hodinu a půl cesty, takže jsme na místo dorazili hezky během dopoledne a v Bournemouth nás přivítalo krásné slunečné počasí a taky plné ulice aut, takže nebylo kde zaparkovat (tajemstvím je prý jezdit zhruba 20 minut kolem dokola, ehm na což my z vesnice nejsme zvyklý žejo). Následovala procházka po promenádě a kolem moře, lehký nákup miminkovských věciček. Ne, bohužel naše host mum ještě neporodila, i když to vypadá každým dnem, ale byla to naše báječná kamarádka a tak jsme vybrali pár dárečků, když už nemůžeme přiletět osobně, tak alespoň přiletí balíček. A rychlá obhlídka oblíbeného TK Maxxu (kam se hrabe Primark!).
Zlatým hřebem dopoledne byla návštěva české restaurace Miri´s, kde nejen že měli české jídlo, ale i pivo! Přestože venku bylo dost teplo a radši bych si dala salát, tak ta kachnička se zelím a knedlíkem prostě zněla moc lákavě. Slečna servírka (mimochodem taky češka) se nám omlouvala, že pivo tak trvá, ale že hrozně pění, což byla nejlepší zpráva dne. Kdo to totiž kdy viděl, aby v Anglii mělo pivo pěnu? Přestože pivo nepiju, tak to byla výborná volba na spláchnutí takové kalorické bomby, která chutnala skoro jako od maminky (a nebo jsem tu kačenu prostě tak dlouho neměla, že mi to bylo i jedno). Až budete někdy v Bournemouthu, rozhodně zajděte vyzkoušet – mívají i svíčkovou nebo třeba pečené koleno, mňam!
Po obědě se k nám konečně přidali naši kamarádi a my tak strávily odpoledne na pláži popíjením pivka a povídáním o všech možných a nemožných novinkách. Opravdu je teprve únor? Ani jsme se nenadáli a byl tady večer, na který jsme měli naplánovanou večeři v karibské restauraci Turtle Bay. I kdyby jste mě mučili, tak vám neřeknu zda to byl lepší-horší než zážitek z restaurace české! Hrála super reggae hudba (ikdyž trochu nahlas), dali jsme si jako předkrm krevety a kalamáry a pak to hezky doplnili výborným hlavním chodem…

V neděli musel prostě následovat nějaký výlet, abychom spálili všechny ty kalorie z jídla… a taky alkoholu. Vyrazili jsme směr Old Harry´s Rocks, které jsou součástí National Trust. Byla to krásná procházka k útesům, po cestě jsme viděli pár prasátek a oveček a pak poseděli u skleničky vína přímo na útesech. Na Beachy Head u Brightonu to sice nemělo, ale i tak to byl opravdu hezký výlet!
Oběd jsme si dali klasicky ve Wetherspoons s jejich yummy hambáčema a s plnýma pupkama jsme se rozloučili nejen s Bournemouthem ale i kamarádama, protože nás čekala cesta domů… a taky pondělní práce. Já mám naštěstí trochu pohodičku, protože host mum odjela i s dětma na pár dní k rodičům a tak jsem měla jen „lehký“ úklid a především klid v domě J

7 komentářů:

 1. Ta poslední fotka je naprosto boží! :) Hrozně vám tam závidim, že můžete výletovat i teďka v únoru, tady teďka začala ta hnusná upršená zima, takže všude bahno a humus :D ale nevzdávám se a příští pátek se chystáme taky někam vypadnout. Akorát ještě vůbec netušim kam, bude to překvapení :))

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Všichni strašili jak je v Anglii pořád hnusně a prší, ale nám přijde, že to počasí je tady naopak mnohem lepší jak v Čr :) Kam teda nakonec vyrazíte?

   Vymazat
 2. wooow, krásne fotky, bol to určite krásny výlet! xx

  Simona | l i v e i n f o x w o r l d

  OdpovědětVymazat
 3. čože aj tu si bola? ja som v tomto krásnom meste cez leto po mojej 18tke brigadovala v hotely :D , ježiši teraz sa mi vynorili kopu zážitkov a spomienok :( a na tu plaz som stale chodila po robote sa vykupat ano vykupat sa v tomto morii :D cez leto je tam plná plaž

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Neneeee vážně? Tak doufám, že to jsou samé dobré vzpomínky a zážitky! Dokonce i teď v únoru na pláži běhaly děti i ve vodě... britové jsou v tomto divní :))

   Vymazat