sobota 3. prosince 2016

Vánoční atmosféra v Londýně - Winter Wonderland

Máme tady advent, ale upřímně prosinec v Anglii zimu nepřipomíná ani náhodou. Občas se ráno stane, že je trochu namrzlé auto, ale ta trocha při prvních slunečních paprscích roztaje a opět to tady vypadá jak na podzim. V každém městě ale pořádají tradiční vánoční trhy, tak jsme se vydali s ještě "pár" aupair couples (rozuměj skupinka alá školní výlet) na ty největší do Londýna známé jako Winter Wonderland. 


Opět se ukázalo, jak je cestování veřejnou hromadnou dopravou v Anglii na dvě věci - původní plán jet vlakem jsme museli přehodnotit z důvodu ceny a nakonec jsme se do Londýna vydali autem. Na webových stránkách ZDE najdete mapu Londýna, kde si jen vyberete která stanice metra a její parkoviště je pro vás nejblíže - parkovné na den není moc drahé (my jej v neděli na stanici Morden měli zdarma) a do centra města se dá v pohodlí dojet metrem (na Oyster card existuje maximální denní limit, který vám za cestování strhnou - více ZDE). Díky tomu jsme se ale alespoň v metru občerstvili a mohli se vydat na průzkum Winter Wonderlandu!Winter Wonderland se každoročně nachází v Hyde Parku a můžete využít několik vstupních bran (vstup je sice zdarma, ale kontrolují obsahy batohů a kabelek). Pro začátek nám trvalo nějakou chvíli, než jsme se všichni našli a potkali a začali trošku netradičně jízdou na horské dráze Munich Looping! Mimochodem vstupné za 9 liber může být trošku dražší, ale rozhodně to za to stálo!

Po adrenalinovém zážitku jsme si prošli stánky a dali si svařák (pro nás moraváky trošku zklamání, jelikož neobsahoval snad ani procento alkoholu, fňuk), německou klobásu a zapili to neskutečně odpornou kávou. Jelikož bylo ještě pořád docela světlo a lepší atmosféru mají trhy za tmy, rozhodli jsme se přesunout do centra Londýna a projít se na místa, která jsme při poslední návštěvě vynechali. A musím říct, že vánočně nasvícené město bylo opravdu krásné! Takže si můžeme z našeho imaginárního seznamu škrtnout Piccadilly Circus a China Town (kam se rozhodně vrátíme někdy na jídlo a nákupy asijských potravin).

Myslela jsem si, že v neděli pozdě odpoledne už bude Winter Wonderland méně přelidněný, však jdou lidi druhej den do práce ne? Chyba lávky! Při návratu zpátky nás čekala dlouhatánská fronta a davy lidí v areálu. Naštěstí se nám podařilo najít všechny účastníky zájezdu a v Bavarian Village ukořistit dva stoly, kde jsme si mohli pokecat, posedět a něco popít. Ti chytřejší propašovali i víno a to s alkoholem, které je na všech vánočních trzích snad naprosté sci-fi, pokud si člověk nechce připlatit 3 libry za panáka navíc. 

A teď už se pokochejte fotkama ⬊⬊⬊

Společná fotka č.1


Bavarian Village - je libo tuplák piva nebo pořádnou klobásu?

Kelímky mají hezký, ale to víno? Ta káva? Fujky Munchen Looping - super jízda

Atmosféra večerních trhů je úžasná! Jen si vemte svařené víno z domu - levnější a alkoholické.

Skupinová fotka - česko-slovenský aupair couple zájezd 😉

8 komentářů:

 1. Ouu Londýn vypadá opravdu moc hezky, ještě když ho někdo dovede takto nafotit :-))

  OdpovědětVymazat
 2. Noo, byli jste hezká skupinka. :)) A vypadá to tam samozřejmě nádherně. Ale 3 libry za panáka by se mi taky nechtělo dávat. :D
  KattyLife

  OdpovědětVymazat
 3. Krásne fotky.. niekedy určite navštívim Londýn, no oveľa viac ma láka Škótsko <3 :)
  Caroline

  OdpovědětVymazat
 4. och tak to je paráda, ja som sa akurát vrátila z Berlínskych trhov, tiež o tom chystám článok :)
  Drew's Beauty

  OdpovědětVymazat
 5. Vypadá to krásně. Já se snad do Londýna taky brzo dostanu. Závist.

  OdpovědětVymazat
 6. Vypadá to moc hezky, každopádně svařáku bez alkoholu je škoda. Hádám, že já si ho tady v Brně užívám i za tebe, dneska mi stačil jenom jeden kelímek něčeho, co se jmenuje "Kokosy na sněhu" a už jsem měla cestu šalinou domů daleko veselejší :D

  OdpovědětVymazat
 7. No to je paráda, že jste podnikali v takhle velké partě :)! Věřím, že to cestování po Londýně musí být celkem psychicky náročné, ale určitě ty zážitky stojí za to, úplně z těch fotek čiší ta nadšenost :D. Já byla před měsícem na trzích ve Vídni a to byl teda také Wonderland, přemýšlím, že bych udělala článek přímo na Vánoce :).

  OdpovědětVymazat