pátek 7. října 2016

Léto v Anglii

Léto, sluníčko, teplo, dlouhé večery, vůně opalovacího krému, zmrzlina a grilování. Možná to někoho překvapí, ale dokonce i zde v Anglii jsme měli léto a nepršelo každý den. Teď někoho možná i šokuju, ale dokonce jsme byli i u moře a koupali jsme se! Pravdou je, že Britové by se šli koupat i v počasí, kdy v Česku málokdo pojede k vodě, ale to je už vedlejší. 

Teď už nám sice začal regulérní podzim, ale pojďte se se mnou podívat, kam jsme teda jezdili v létě "na dovolenou" tady v UK.
Durdle Door
Při návštěvě kamarádů v Bournemouth (ten stojí taky za návštěvu!) jsme se zajeli podívat i na Durdle Door, který je zapsán na seznamu UNESCO a nám se tam opravdu neskutečně moc líbilo! Jediná škoda, že jsme s sebou neměli plavky a ani letní oblečení (nečekali jsme, že bude tak hezky) a tak jsme se museli spokojit s popíjením vína a pivka na pláži na dece. Pokud někdy budete poblíž, tak toto je určitě "must see" v Dorsetu.

Hayling Island
Oblázková pláž, která lemuje promenádu a hned vedle mini zábavní park. Překvapilo nás, že parkování nebylo vůbec na místní poměry drahé a taky, že zde nebylo moc lidí. Pláž je opravdu hodně dlouhá, takže si každý může najít své místečko. A co je na Hayling Island nejlepší, že zde žije údajně kolonie lachtanů! (To pojedeme někdy omrknout a podám vám o tom zprávy).West Wittering Beach
Písečné pláže West Witteringu vyhrály i nějaké ocenění a jsou opravdu hezké. Lemují je pestrobarevné domky a písek je krásně jemný. Mínusem našeho výletu byly ale davy lidí, drahé parkování a především - odliv. Haha na fotkách z deky asi nejde moře ani vidět, ale opravdu tam bylo! West Wittering bylo krásné, ale příště bychom zvolili asi jinou část pláže. 

Jelikož pláže máme od nás zhruba 45 minut autem, není to tak hrozné, ale děti jsem k moři nevzala, protože kousek u domu máme dva velké rybníky s písečnými plážemi a děti to tam milují. Nemuseli jsme tím pádem strávit půl dne na cestě a efekt byl stejný - dvě děti stavějící hrady z písku, čachtající se ve vodě a těžká práce au-pair, která si čte knížku a u toho hlídá, aby se nezačali hádat o lopatičky a kyblíky na vodu. Musím říct, že přestože byly letní prázdniny dost náročné, tak ty dny na pláži s dětmi to dost vyrovnaly a budou mi chybět. 

Krásný podzimní den a pošlete nám do Anglie teplo, ať už jste kdekoliv!

M.

4 komentáře:

 1. Nádhera. :) Zkrátka krása. Člověk by si hned myslel, že je to někde v Portugalsku. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Před odletem jsme nabalili deštníky a léto tady nás příjemně překvapilo :D jen se bojíme, co nás čeká v zimě...

   Vymazat
 2. Nemůžu uvěřit, že jsou to opravdu fotky z Anglie :D. To je dobře, že i tam se to léto dá trochu užít :). Alchymistu jsem si vzala do Itálie a za čtvrt roku nebyla schopná tam tu knížku přečíst :D, teď mám na nočním stolku Dívku ve vlaku, tak snad po ní už se na něj konečně dostane řada :).

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Taky jsem Alchymistu ještě nedočetla, asi po práci potřebuju víc pohodovější čtení :)

   Vymazat