pátek 8. dubna 2016

Jak jsme si našli práci v Anglii aneb aupair couple

Dlouho jsme přemýšleli, jak se za tím naším snem v zahraničí vydat. Rozhodli jsme se na začátek pro klasiku - Anglie. Hlavně z několika důvodů - finance, vzdálenost od domova, možnosti s angličtinou. Možností bylo několik a ani v jedné jsme nechtěli pomoc agentury, které bysme tak akorát zaplatili nekřesťanské peníze za něco, co dokážu za pár hodin na internetu udělat sama. Dobře, tak ne hodin ale dnů. Ale ten pocit, když se konečně zadaří je opravdu k nezaplacení! Ale to předbíhám...První možností bylo jet tam prostě na vlastní pěst. Není to vůbec nereálné, jelo tak spoustu lidí před náma a pojede ještě mnoho lidí po nás. Nám se ale moc nechtělo absolvovat to kolečko zařizování a hledání - práce, byt, National Insurance Number aka NIN (je potřeba k práci v UK), bankovní účty a jiné. Důležité je taky mít nějaké finance do začátku a na to já opravdu nejsem (zvlášť, když v dubnu ještě letíme Polsko - Švédsko - Dánsko).Vybrali jsme si teda druhou variantu a tou je AUPAIR/HOUSEKEEPER COUPLE. Ve zkratce se jedná o to, že holka pomáhá rodině s domácností a dětmi a kluk se stará o zahradu a dům. Já už jako aupairka v zahraničí byla a ON je manuálně zručný, tak proč to nezkusit? Odpadá díky tomu spoustu starostí - bydlení i práce zajištěna dopředu (zdarma u rodiny je většinou i strava) a ještě k tomu dostaneme i plat. Ano, není tak velký jako v normální práci v Anglii ale na začátek úplně stačí a navíc už nejsou téměř žádné výdaje. Kromě placení benzínu. Ano - většinou k této pozici dostanete i auto. Už se těším na ty výlety!

Jak si takovou práci najít? Možností pro aupair couple je hned několik. Pomoci vám můžou některé agentury - ty anglické zdarma, ty české za zhruba 8 tisíc. Fuj! My si vytvořili profil a inzerát na dvou stránkách - aupairworld.com (zdarma) a gumtree.com (tam stojí inzerát cca 6 liber). Na vytvoření profilu jsme si dali opravdu záležet, aby vypadal dobře, byl hezky rozepsaný a volal na budoucí zaměstnavatele "chceš mě!" haha. Proběhlo nespočet emailů a taky pohovorů po skype - některé jsme odmítli my (ne díky, nechci spát na půdě na matraci) a některé zase nás (ON nemá perfektní angličtinu a rodina asi očekávala, že s nimi bude po večerech probírat filosofické otázky, ehm). Stačí do vyhledávače zadat hesla jako aupair couple, housekeeper couple, couple job, domestic couple a jiné. Nakonec se ale poštěstilo a my sehnali parádní rodinu. A tak se v květnu stěhujeme do Hampshire...

Určitě vás budu zásobovat spoustou tipů a zážitky z Anglie!

S láskou M. ♥


6 komentářů:

 1. Moc gratuluju a už se hlavně těším na články :). Mě letos čeká cestování spíš po ČR, tak se ráda aspoň přes fotky kouknu někam za hranice :)

  OdpovědětVymazat
 2. Děkujeme :) Určitě bude spoustu článků jak praktických rad, tak o životě tam... a naopak se budu těšit na články a fotky z ČR!

  M.

  OdpovědětVymazat
 3. To vypadá skvěle. :) Nějaké to léto bych taky chtěla zkusit au-pair, ale asi spíš Španělsko. Tak uvažuji nad Argentinou nebo Uruguayí, protože jsem si život v těchto latinskoamerických zemích vždycky chtěla vyzkoušet a to se během cestování zkrátka nepoštěstí.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Jéé děkuji :) Jižní Amerika musí být taky bomba - jeden čas jsem přemýšlela nad nějakým dobrovolnickým projektem tam. Tak ať Ti sny vyjdou! ♡

   Vymazat
 4. Jak se ale na těchto stránkách (aupairworld.com (zdarma) a gumtree.com (tam stojí inzerát cca 6 liber))
  Můžeme zaregistrovat jako pár? Jde nám totiž taky právě o AUPAIR/HOUSEKEEPER COUPLE a nikde takovou možnost nevidím. A každý zvlášť jet nechceme...
  Díky za odpověď

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Ahoj Ondro,

   na gumtree.co.uk je to jednoduché - inzerát napíšete jako hledání pozice Aupair/housekeeper couple (můžete se inspirovat těma, který tam už třeba jsou, stačí hledat), zaplatíte poplatek a můžete se třeba i na nějaké inzeráty rodin dívat a napsat jim (my například oslovili několik rodin a poslali jim ve zprávě odkaz na náš inzerát).

   Co se týče Aupairworld je to složitější, protože jejich podmínky nedovolují založit jeden profil pro dva lidi. My to ale riskli a profil jsme měli asi 2 měsíce společný. Potom mi přišla zpráva, že si musíme založit dva rozdílné profily a napsat do nich, že hledáme práci pro couple a napsat tam i jméno toho druhého, jeho číslo profilu apod.

   Snad jsem pomohla, klidně mě kontaktuj pomocí formuláře na hlavní stránce a můžu pomoct více.


   Hodně štěstí, M.

   Vymazat