čtvrtek 3. března 2016

Travel tips: Vídeň - aneb co stihnout za víkend

Víkend ve Vídni. Tak vypadala jedna z našich letních dovolených. Máme to totiž kousek a ani jeden jsme ve Vídni pořádně nebyli. Když nepočítáme několik návštěv kolotočů v Práteru. A co jsme v těch neskutečných vedrech stihli vidět? A co stojí za návštěvu?
Do Vídně jsme se rozhodli jet autem, jelikož to není tak daleko. Na internetu jsem se dočetla o parkovištích Park and Ride. Je jich po městě několik a den stojí necelé 4 eura! To naše P+R Leopoldau bylo hned na stanici metra, takže jsme zakoupili několikadenní jízdenku na metro a jeli prozkoumávat město. Náš hotel byl totiž kousek od stanice metra a ještě za pár korun i se snídaní, takže ideální místo, odkud všechny ty mini výlety po Vídni podniknout.


Belveder 
Naše první kroky směřovaly k tomuto nádhernému baroknímu paláci. Dovnitř jsme sice nešli, ale palác byl krásný i zvenku. Dokonce je tam malá kavárna, kde jsme uvítali malé občerstvení. Určitě nevynechejte procházku parkem a zahradami.


Stephansplatz a katedrála Stephansdom
Snad středobod celé Vídně - najdete tam nepřeberné množství obchodů, restaurací, prodejců zážitků a vstupenek a taky obchůdky se suvenýry. My jsme se podívali i dovnitř katedrály (hlavně z toho důvodu, že jsme se těšili na ten chládek uvnitř haha). Vstup je zdarma a to low cost cestovatelé jako my prostě ocení.
MuseumsQuartier
Rychlá návštěva hlavně kvůli architektuře. Pokud nejste muzejní typ stejně jako my, zastavte se alespoň na výbornou kávu nebo brunch a nechte na sebe dýchnout místní atmosféru.Schonbrünn
Asi nejznámější památka a místo ve Vídni, které je zapsáno na seznamu UNESCO. Lehce se sem dostanete metrem, ale připravte se na pořádnou procházku - barokní palác i zahrady jsou prostě obří! Dokonce je zde i ZOO. Určitě nevynechejte i Gloriette na kopci s výhledem na palác i město. A pokud se vám nechce šlapat ten kopec, tak mám pro vás malý tip - při návštěvě ZOO vyjděte horním východem a voilá! Jste tam.


Zoo Schonbrünn
Troufám si říct, že jsme fakt znalci ZOO, jelikož jich máme společně projetých opravdu hodně. Takže nám ta nejstarší evropská nesměla chybět na seznamu. Přestože je vstupné poněkud dražší, tak ta návštěva za to určitě stojí. Krásné výběhy a pavilony, hezké prostředí. Mají zde dokonce i pandy a koaly. Bohužel pandy se fotit nechtěly a koaly spaly (jako vždy haha).Prater
Návštěvu zábavního parku jsem si doma musela trochu vydupat a nakonec jsem to byla já, kdo prosil, ať už na žádný kolotoč nejdeme. Z tohoto důvodu doporučuji Bumerang! Nikdy mi na kolotočích špatně nebývá, ale toto bylo prostě jiné haha. Přestože na české ceny jsou kolotoče dražší, určitě jich pár navštivte!
Donauinsel
Nemám moc ráda uřvané diskotéky, ale toto místo bylo ideální na zakončení dne! Je libo večeři se sklenkou dobrého drinku u vody a na pláži? Jeďte na Donauinsel.

Hundertwasserhaus
Malá procházka k tomuto šílenému domu od známého architektu určitě taky stála za to - kousek odsud najdete i malé muzeum-galerii.
Poslední den jsme se zašli podívat ještě k radnici a zjistili, že se tam koná Filmový festival. V rámci něj byl park plný stánků s jídlem a pitím z celého světa! Vše za pár euro a ten zážitek! Dala jsem si pár dim sum, které mi od návratu z Austrálie chybí. Mňam. Potom jsme ochutnali ještě pravý řecký gyros s tzatziki a moje chuťové pohárky chrochtaly blahem. Určitě doporučuji pro návštěvu tento rok - více informací zde.Byli jste už ve Vídni? Co se naopak líbilo vám?

Hezký den přeje M.

2 komentáře:

 1. Nedávno jsme byli v Zoo Schonbrunn, jenom tak na otočku, vyjeli jsme ráno a večer zase byli zpátky v Praze. :) Já bych toho rozhodně chtěla vidět víc, ale bratranci jsou ještě malí a jeli jsme všichni jedním autem, takže mi musela stačit zoo a rakouské metro.

  Ale bylo to opravdu moc fajn. :)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. To je právě super, že je Vídeň kousek a dá se podniknout i za jeden den :)

   Vymazat