neděle 13. prosince 2015

Vánoční šílenství aneb kam se ztratily svátky?

Sobotní ráno, prší a já si úplně představuji ten krásný den strávený pečením cukroví a perníčků, koukáním na hezký film a užíváním si té domácí pohody s Ním. Bohužel nemůžu - vyrážím do práce do dalšího šíleného dne. Jak jinak nazvat to, co se momentálně odehrává snad ve všech obchodech? Copak lidi ztratili veškeré slušné vychování a změnili se ve stádo zombíků? Vrážejí do sebe, neuhnou, neusmějí se a ani nepozdraví, slovíčka jako prosím a děkuji je už velké sci-fi.

pinterest.comVšichni se prostě ženou za nákupem dárků, které snad ani nemohou udělat radost, když byly koupeny v takovém davovém šílenství. Navíc - čím více se blíží Vánoce, tím víc jsou tito lidé ve stresu a tím pádem více agresivnější.

Druhou část lidí, kteří zabíjejí pohodovou sváteční atmosféru jsou puntičkáři na předvánoční uklid. No dokážete si přeci představit, že k vám přijede o svátcích na jedno odpoledne teta Máňa z Horní dolní  a vy nebudete mít umyté okna a vygruntovaný celý byt?! Přesně jak říkáte - já si to dokážu představit zcela živě a mezi tím vším lenošením budu ráda, že umyju aspoň nádobí :)
Už se nemůžu dočkat, až si zalezu s perníčkama pod huňatou deku a budu koukat ve volnu na pohádky a trávit čas s nejbližšími. Však o tom pravé Vánoce jsou - nezapomínejme na to.


Hezký a klidný den přeje


M. ♥

Žádné komentáře:

Okomentovat